حجاب و گشت ارشاد

آیا به نظر شما گشت ارشاد برای از بین بردن بی حجابی اثری دارد و می تواند حجاب را جایگزین بی حجابی کند و آیا بازهم این برخورد باید ادامه پیدا کند؟

حجاب، بخش کوچکی از حیات دین نیست، بلکه نیروی عظیم است که کل انرژی ها را در سیستم پویایی اسلام به کار می اندازد و بدین سبب است که استکبار از وجود آن احساس خطر کرده و به آن هجوم می برد!

آیا بهتر نیست که بخشی از توان تبلیغی و تحقیقی کشور، به بررسی ابعاد مختلف این عنصر مهم اختصاص یافته، تا گستردگی و عمق کارکرد آن همانطور که برای استکبار مشخص شده است، برای جامعه اسلامی نیز محرز گردد؟!

حجاب و گشت ارشاد

حجاب و گشت ارشاد

نخست باید دانست؛ برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی منحصر در کشور جمهوری اسلامی نبوده و تمامی کشورها فراخور مبانی فکری و مسائل اجتماعی خود با آن مبارزه می نمایند.

بخوانید: حجاب اجباری

برخورد نیروی انتظامی

در خصوص برخورد نیروی انتظامی با بدحجابی گفتنی است که راه حل مسائل فرهنگی در ابتدا راه حل پلیسی و امنیتی نبوده بلکه باید همه دستگاه های دولتی و مردمی دست به دست هم بدهند و با تبیین و تشریح صحیح و آگاهی بخشی و رفع موانع پذیرش و بسترسازی مناسب فرهنگ حجاب و عفاف و از بین بردن عوامل زمینه ساز بدحجابی مانند فراهم نمودن زمینه اشتغال و ازدواج برای جوانان به ریشه کنی فرهنگی بی حجابی بپردازند.

چراکه اگر فرد یا جامعه به عنوان یک موجود زنده عاقل متوجه شود که قانون حجاب به معنای نسخه سلامت روانی و عدم تحریک جنسی جامعه می باشد، دیگر نیازی به دخالت نیروی انتظامی نخواهد بود مگر با افرادی که با جسارت و به طور عمد، به ناهنجاری ها ادامه می دهند

که قوه قهریه لازم است وظیفه خود را انجام دهد.

در حال حاضر نیز طرح ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با هماهنگی قوای سه گانه در کشور در حال اجراست و البته در کنار آن به برخورد با کسانی که در قانون شکنی تعمد دارند توصیه شده است.

البته داستان برخورد با این افراد هنجارشکن بیمار دل با کسانی که علیرغم طینت پاکشان نواقصی همچون بدحجابی دارند تفاوت دارد هر چند درباره این افراد هم دستورات اسلامی و شرایط امر به معروف و نهی از منکر ایجاب می کند که تا حد امکان، با زبان خوش نرم و با منطق و استدلال ارشاد شوند در هر فرصت؛ برخورد گشت ارشاد و انتظامی و قضایی در مورد حجاب هنگامی خواهد بود که هنجار شکنی عمدی و سازمان یافته باشد و این حق مردم است که امنیت اجتماعی آنان حفظ شود و حق نظام است که قوانین آن اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *