تاخیر در ازدواج و تخریب حجاب

عامل دیگری که سبب ایجاد آسیب بدحجابی و تخریب حجاب در جامعه شده است است، به تاخیر افتادن سن ازدواج در اثر مشکلات اقتصادی از یک طرف و راحت‌طلبی و مسئولیت‌گریزی مردان از طرف دیگر است. بسیاری از مردها راحت‌طلب و مسئولیت‌گریزی گرم و شرایط اقتصادی برای ازدواج هم بشدت دشوار است. کرایه خانه و هزینه زندگی، خدا می‌داند چقدر سخت است و یک جوان در پایان تحصیل آغاز اشتغالش چطور می‌تواند این‌همه پول تهیه کند؟

تاخیر در ازدواج و تخریب حجاب

از آن طرف هم بازار آزاد تمتع های جنسی برای هرزگی و ارضای جوان‌ها، بدون تن دادن به سختی های تشکیل خانواده، به وفور در دسترس است.

این عامل سبب می‌شود که برای دخترها، داوطلب ازدواج کم شود.

درحالی که نیازهای جنسی، هم در مرد هست و هم در زن.

این دختر هم نیاز جنسی دارد و به او فشار می آورد.

شوهری هم نیست که از راه قانونی و اخلاقی به این نیاز پاسخ گفته شود. پس چکار باید بکند؟

یا باید برود به گونه‌ای برای خود شوهر دست‌وپا کند. اما چطور؟

با آرایش کردن و مال ماست محرک پوشیدند، تا بلکه بتواند مردی را به طور بداند که شوهرش بشود؛ و یا این‌که خدای‌ نکرده، به بی‌بندوباری و فساد جنسی کشیده شود.

ایجاد امکانات و تسهیل ازدواج و جلوگیری از تاخیر در ازدواج و تخریب حجاب

فراهم آوردن تسهیلات برای ازدواج جوانان، کار مهم دیگر است.

یک طرف این کار، تأمین مسکن و شغل است، تا امکان ازدواج برای جوانان فراهم شود.

این وظیفه دولت است.

گفتیم که به تاخیر افتادن ازدواج، زمینه‌های بسیار خطرناکی را هم برای دختران هم برای پسران ایجاد می‌کند؛ چون وقتی این نیاز طبیعی وجودشان، به‌صورت شرعی، اخلاقی و پاک پاسخ داده نشود، غریزه به آن‌ها فشار می‌آورد تا به‌نحو دیگری آن را ارضاء کنند؛ این مسئله سبب آلودگی هایی در جامعه می‌شود.

بازار پررونقی برای جلوه فروشی زنان بی‌حجاب فراهم می‌کند.

باید مشکل مسکن برای جوانان حل شود.

امکان اشتغال نیز باید برای جوانان فراهم شود.

از طرف دیگر، استاندارها و انتظارات زوجین و خانواده‌ها را در مسئله ازدواج باید تصحیح کنیم.

این قشر جمعیت، تجمل، مهریه‌های بالا، جهیزیه‌های کمرشکن و مجالس پرهزینه و اشرافی عقد و عروسی، سد بزرگی سر راه ازدواج دختران و پسران خوب و دوست‌داشتنی جامعه ماست.

واقعاً باید یک انقلاب بینشی در محیط ایجاد شود و بجای زندگی تجملاتی که فقط ظاهری دارد و خدا می‌داند چه تلخی‌های در دل دختران و پسران جوان ما پشت این ظاهر های شیک و مجلل نهفته است، به زندگی ساده، پاک و صمیمی رو آوریم. این تحول باید از سطوح عالی جامعه آغاز شود. ابتدا مسئولان و مدیران عالی نظام و فرهیختگان و اندیشمندان جامعه، که تاثیر الگویی دارند، باید به این ساده زیستی رو آورد و از اشرافیت و تجمل در زندگی و از جمله در امر ازدواج، دست بردارند.

پس مشکل ازدواج را باید از دو طرف حل کرد؛

دولت باید فکر مسکن و اشتغال برای جوانان باشد

و ما هم باید در الگوهایمان تحول جدی ایجاد کنیم.

سطح انتظارمان متعادل شود و مهریه‌ها و جهیزیه‌های وحشتناک و کمرشکنی را که مانع ازدواج هاست، برداریم و ازدواج را  تسهیل کنیم.اگر امکان ازدواج فراهم شود، دختری که شوهری دوست داشتنی دارد، به چه دلیل درپی این باشد که با عرضه ی زیبایی‌های جسمی خود به مردان دیگر، نگاه‌های آلوده چند پسر یا مرد هوس‌باز را به خود جذب کند ؟

بخوانید: دسته آسیب شناسی حجاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.